امروز می خواهیم کمی درباره آتلیه عکاسی  عروس برای شما عزیزان بیشتر توضیح بدهیم پس با ما همراه باشید .

بسیاری از افراد این سوال را از ما می پرسند که آتلیه عکاسی عروس چیست ؟ بنابر شرحی کلی که عرف است ٬ آتلیه را متد یا روشی برای آموزش مدل سازی هنر می دانند که قبل از تاسیس آموزشگاه ها و مدارس خصوصی هنر در قرون ۱۵ تا ۱۹ رواج داشته است .

درباره آتلیه عکاسی عروس 

 این کلمه از زبان فرانسوی گرفته شده و به معنای استودیوی هنرمند می باشد . متد های آتلیه آموزش های شخصی را شامل می شود که در آن یک هنرمند ( که معمولا استاد کار حرفه ای نقاشی بود‌) با گروه کوچکی از هنرجویان کار می کرد و آنها را مرحله به مرحله آموزش می داد. امروزه نیز آتلیه های بسیاری سرتاسر دنیا وجود دارند و حتی آتلیه های خانگی هم به آن اضافه شده است.

روش ها و شیوه های تدریس در آتلیه عکاسی عروس منطبق بر اصول واقع گرایی بود و بر مشاهده ی طبیعت با تمرکز بر جزییات تاکید می شد .

برخی از وظایف و تمارین شاگردان به این شرح بود که : طراحی و نقاشی از بازیگران و افراد مشهور ٬ نقاشی و طراحی از مدل های زنده و حتی زندگی . دانش آموزان می بایست هر وظیفه را به نحوی انجام می دادند که استادکار آنها از فعالیت آنها راضی می شد و سپس مرحله ی بعد و مشق بعدی در راه بود .

 آموزش ها و روش های گردانندگان یک آتلیه با آتلیه دیگر می توانست از زمین تا آسمان متفاوت باشد با این وجود ٬ هنرمندان از آتلیه و شیوه های آن به این مفهوم یاد می کردند که اینان سعی داشتند تکنیک ها و روش های نقاشی کلاسیک را به شکلی نو به جامعه معرفی نمایند.

به عقیده من هیچ ترفند و روشی ٬ ساده تر وجود ندارد . یعنی نمی توان میان بری یافت که به آن قسمت های مربوط به تمرین های سخت و سنگین را دور زد و در عین حال اثری خیره کنند خلق کرد. درست مثل ورزش کاران ٬ موسیقیدانان و رقصنده ها که سال های زیادی را وقف تمرین و یادگیری می کنند و مهارت های خودشان را بهتر و بهتر می نمایند

عکاسی حرفه ای در آتلیه عکاسی عروس

همانطور که می دانید عکاسان حرفه ای برای خود مکانی را به وجود می آورند که در آن ابزارهای لازم عکسبرداری حرفه ای فراهم می باشد. این مکان آتلیه نام داشته و بیشتر افراد از آن بهره می گیرند.

راه اندازی آتلیه عکاسی عروس خانگی خودتان قطعا مزایای زیادی دارد، اما مزیت اصلی آن این است که می توانید مقدار زیادی پول صرفه جویی کنید، چراکه استودیوی خانگی خودتان را دارید.

 استودیوهای تجاری زیادی وجود دارند که به شما اجازه می دهند استودیو و تجهیزات آنها را در ازای مبلغ مشخصی اجاره کنید، اما اگر استودیوی عکاسی عروسی خانگی خودتان را داشته باشید، دیگر لازم نیست هزینه اضافی صرف اجاره یک استودیو و تجهیزات نورپردازی مورد نیاز کنید.

اگر شما خودتان به شخصه یک استودیو نداشته باشید، جدا از این که مجبورید برای استفاده از یک استودیوی تجاری اجاره پرداخت کنید، باید جلسات عکاسی خود را نیز مطابق با برنامه آنها تنظیم کنید. هنگامی که آتلیه خودتان را داشته باشید، مجبور نمی باشید طبق برنامه کسی دیگر کار کنید.

 شما هیچ وقت نمی دانید چه موقع یک چیز الهام بخش به ذهنتان خطور می نماید و داشتن یک استودیوی خانگی آماده برای استفاده در هر زمانی که بخواهید، قطعا برای رشد شما به عنوان یک عکاس سودمند است.

یکی از مزیت های  عکاسی در استودیو این است که شما تحت کنترل مطلق تمام عناصر داخل آن فضا قرار دارید، و علت آن این می باشد که شما تمام جنبه های نورپردازی در آن محیط را کنترل می کنید.

افراد اغلب فکر می کنند که کار کردن در یک آتلیه خانگی، یا هر استودیوی عکاسی دیگری به معنای  بودن در یک محیط کنترل شده و رسمی می باشد.

 اما همیشه بدین شکل نیست، زیرا هنوز جای زیادی برای شرایط خلاقانه وجود دارد که می توانید در استودیوی خانگی خودتان آنها را امتحان کنید. در واقع ممکن است افکت های بسیار به دل نشینی (دراماتیکی) کشف کنید که در کار استودیوی شما خیره کننده می باشند .

با تشکر