آتلیه عکاسی چهره

آتلیه عکاسی چهره

آتلیه عکاسی چهره

آتلیه عکاسی چهره

آتلیه عکاسی چهره: آتلیه عکاسی به مکانی گفته میشود که با گردآوری امکانات و تجهیزات لازم برای عکاسی و فیلمبرداری فرایند فیلم برداری و عکسبرداری حرفه ای آماده سازد.

همان طور که مستحضر هستید آتلیه عکاسی چهره در راستای افزایش آگاهی همشریان خود کلاس های آموزشی عکاسی حرفه ای دایر کرده است.

توضیحاتی پیرامون ساختار آتلیه عکاسی چهره 

عاوه بر آن اقدام به ارائه توضیحاتی درباره ساختمان دوربین های عکاسی نموده تا شما همشهریان عزیز ضمن آموزش روش ها تکنیک های عکاسی از اجزا و قطعات دوربین ها و نحوه ی کار آن ها اطلاعات کسب نمایید.

در صفحه های قبل از اجزا و قطعات دروبین های عکاسی لنز و بدنه دوبین را توضیح داده بودیم اینک به ارائه توضیحات درباره دیگر قطعات میپردازیم.

قطعات و ساختمان دروبین های عکاسی

 ویزور یا نمایاب:  به پنجره ای که برای دیدن سوژه های عکاسی و برای تنظیم کادر مرود استفاده قرار میگیرد, این پنجره در دروبین های مختلف اندازه های متفاوتی دارد.

از مشکل هایی که توسط نمایاب میتواند رخ دهد تطابق نداشتن تصویری که با نمایاب روئیت میشود با تصویری که به لنز وارد میشود و یا پوشش ندادن کل کادر در صفحه پنچره.

سلف تایمر: این مورد از امکاناتی است که دروبین های جدید آن را دارا میباشند به گونه ای که با تنظیم نمودن آن زمان فشردن شدن را به طور دلخواه تعیین می شود.

شاتر: شاتر در واقع مانند پرده ای می باشد که در قسمت جلویی سنسور های حساس به نور قرار دارد که با فشردن آن پرده کنار رفته و نور به سطح حساس میرسد و در نتیجه تصویر تشکل میگیرد.

کار شاتر در دوبین های عکاسی به فاصله دروبین از تصویر مربوط می شود به گونه ای که هرچه فاصله دوربین به سوژه نزدیک تر باشد سرعت شاتر افزایش میابد.

امیدورایم که مطالبی که درباره ساختمان دروبین های عکاسی توسط آتلیه عکاسی چهره در اختیار شما قرار دادیم  مورد توجه شما قرار گرفته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *