عکاسی در هوای بارانی

عکاسی در هوای بارانی

عکاسی در هوای بارانی

عکاسی در هوای بارانی :شاید کمتر کسی جرات عکاسی در باران را داشته باشد.لباس و بارانی خود را بپوشید و به خیابان بروید. باران فرصت های بی نظیر و خلاقانه ای را پیش روی شما می گذارد که هرکدام داستان خاص خودش را دارد.

از قطرات درخشان و براق باران زیر نور شهری شروع کنید. روی شخص یا شیء ای که در مجاورش قطرات مشخص فکوس کنید. از عدد اف کوپکتر مانند۲،۸ یا کمتر برای ایجاد عمق میدان استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که سطوح خیس نور و سایه را جالب تر نشان می دهند.

عکاسی در هوای بارانی
عکاسی در هوای بارانی

 اگر شرایط مناسبی یافتید، ازدست ندینش یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های عکاسی در باران استفاده از آبگیرها و تصویر منعکس شده روی آنها است. سطوح خیس امکان عکاسی از سوژه و تصویر منعکس شده روی آب بصورت آینه وار را فراهم  می‌کند.

 روز بارانی باعث رخ دادن اتفاق‌های غیر تکراری می‌شود.  می‌تواند باعث تند راه رفتن عابران یا باز و بستن چتر‌ها شود که در این صورت قطرات آب به طور ناخواسته به اطراف پاشیده  می‌‌شود. در این شرایط بهتر است از دیافراگم باز و ایزو بالاتر برای داشتن سرعت شاتر بالا استفاده کنید تا قطرات مزاحم عکاسیتان نشود. باران ابرهای تاریک و متراکمی را با خود به همراه دارد.

 از حجم و جزئیات آنها عکس بگیربد. اگر آفتاب پشت ابر بود، از نمایش رنگ‌های چشمگیر در عکس‌هایتان استفاده کنید و تا آخر عکاسی به دنبال رنگین کمان باشید. محافظت از دوربین در هوای بارانی امری ضروری است.

ازپوشش مناسب برای دوربین و لنز استفاده گنیدحتی‌المقدور از زیر یک سقف پوشیده عکاسی کنید. پارچه‌ای از جنس میکروفیبر برای تمیز کردن شیشه لنز به همراه داشته باشید. با کمی دقت و محافظت تجهیزات سالمتری خواهید داشت.

یک راه پیشنهادی دیگر برای جلوگیری از خیس شدن دوربین، پنهان کردن آن در زیر بارانی و استفاده از صفحه نمایش چرخان آن است. بسیاری از عکاسان آب و هوای نامناسب را به عنوان یکی از بدترین چیزها برای تهیه عکس های باکیفیت در محیط بیرون درنظر می گیرند.

 به عقیده من برای عکاسی چیزی به نام آب و هوای خوب یا بد وجود ندارد و هر آب و هوایی زیباییِ خودش را دارد. آب و هوای بد و به ویژه نوع بارانیِ آن بهترین زمان برای بیرون رفتن و گرفتن عکس هایی زیبا و نادر می باشد، عکس هایی که می توانید با آن ها مجموعه کارهایتان را کامل تر کنید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *